Moonhill x Reipas yhteistyö 2023

Lahden Reipas ja Moonhill Oy yhteistyöhön!

Täksi kaudeksi Reippaan perheeseen liittynyt Moonhill Oy tukee lahtelaista hyvinvointia ja lahjoittaa osana yhteistyötä 100kpl Reippaan ottelulippuja Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lahden yhdistykselle.

Lahden lapsiperheiden kohtaamispaikkaverkosto jakaa liput kohdennetusti lahtelaisille lapsiperheille.

Vuodesta 1921 saakka toiminut itsenäinen Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lahden yhdistyksen  tarkoituksena on edistää lahtelaisten lasten, nuorten ja lapsiperheiden hyvinvointia. Yhdistyksen toimintaan ja tapoihin tukea tärkeää työtä voi tutustua yhdistyksen nettisivuilla:

www.lahti.mll.fi

Lahden Reipas kiittää Moonhill Oyta arvokkaasta tuesta.🧡

Uutiset

Kaikki uutiset

Suomen Pintaturva tukemassa Reipasta

Otteluennakko: Lahden Reipas – Honka/Akatemia

Otteluraportti: Lahden Reipas – FC Kiffen

Otteluennakko: Lahden Reipas – FC Kiffen

Otteluraportti: JaPS – Lahden Reipas

Otteluennakko: JaPS – Lahden Reipas

Otteluennakko: Lahden Reipas – Atlantis Akatemia

Otteluraportti: PK-35 – Lahden Reipas

Otteluennakko: PK-35 – Lahden Reipas

Otteluraportti: PK-37 – Lahden Reipas