Moonhill x Reipas yhteistyö 2023

Lahden Reipas ja Moonhill Oy yhteistyöhön!

Täksi kaudeksi Reippaan perheeseen liittynyt Moonhill Oy tukee lahtelaista hyvinvointia ja lahjoittaa osana yhteistyötä 100kpl Reippaan ottelulippuja Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lahden yhdistykselle.

Lahden lapsiperheiden kohtaamispaikkaverkosto jakaa liput kohdennetusti lahtelaisille lapsiperheille.

Vuodesta 1921 saakka toiminut itsenäinen Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lahden yhdistyksen  tarkoituksena on edistää lahtelaisten lasten, nuorten ja lapsiperheiden hyvinvointia. Yhdistyksen toimintaan ja tapoihin tukea tärkeää työtä voi tutustua yhdistyksen nettisivuilla:

www.lahti.mll.fi

Lahden Reipas kiittää Moonhill Oyta arvokkaasta tuesta.🧡

Uutiset

Kaikki uutiset

Kausikortti x Jari Litmanen -kaulahuivi 65 €

Olli Tynkkynen siirtyy toisiin tehtäviin

Kauden päättäjäiset 2023

Otteluraportti: Rops – Lahden Reipas

Otteluennakko: RoPS – Lahden Reipas

Otteluraportti: Lahden Reipas – RoPS

Otteluennakko: Reipas – RoPS

Kohti Ykkösen nousukarsintoja

Otteluraportti: JIPPO – Lahden Reipas

Otteluennakko: Reipas – Jippo